Patchworkový klub při MC Barvínek

úterý 26. března 2013

patchwork tym 2Tak bychom rády napsaly něco na úvod... jak "to" všechno vlastně začalo... ale onen prvotní impuls, třesk, zrod se nám  nevybavuje úplně jasně. I když možná že přeci jen ano. Prohlédly jsem totiž stránky našeho Mateřského centra Barvínek a našly jsem v sekci Patchworkového klubu odkaz na první, naším centrem pořádaný, patchworkový kurz.

 

Tento historický okamžik proběhl 30.března 2008 a od té doby se začíná počítat naše společná vášeň, cesta, nákaza, ... pro každého znamená patchwork možná něco jiného, ale pro nás holky, dámy, ženy, kolem Patchworkového klubu při MC Barvínek, je to opravdová závislost. 

Byla to tehdy Petra Z., která k nám zanesla tuto techniku z kurzu z Lokte nad Ohří. Hela M., která tuto techniku už dávno znala, a která nás od počátku a vlastně dodnes svými bohatými zkušenostmi často zachraňuje. Erika M., Věra S., Šárka H., Petra M. a Katka Š., které se ochotně přidaly. Na jednom našem Tvořivém odpoledni, které pořádá MC Barvínek padl bláznivý nápad: "Pojďme založit Patchworkový klub". A tak jsme vznikly. 

Dnes patchworkem žijeme, dýcháme, sníme. Když delší dobu nemůžeme zasednout za svůj šicí stroj, jsme nervózní, podrážděné, projevují se u nás jasné syndromy lehké až těžší závislosti... 

Patchwork je prostě vášeň... láska na celý život závislost

 Samozřejmě zůstávají ale na prvním místě naše rodiny, děti, manželé :) .... zasvěcení určitě vědí své… kuchyňská linka se přeci nemusí lesknout každý den, hračky poházené v obýváku taky chvíli počkají a vyprané ponožky si přeci manžel zvládne spárovat také sám… 

 Dneska přeci musí být k předání hotové další kolo „Tiché pošty“, alias „Chodí pešek okolo“ alias „Round robin“ a termín odeslání čtverců do SWAPmánie už se také přeci blíží.

 Tak máte-li chuť, přidejte se směle k nám, ale varujeme Vás…. je to na celý život

Barevné Nitky? Ty jsou jen dalším z našich bláznivých nápadů, nás "holek" kolem Mateřského centra Barvínek a Patchworkového klubu, a které nemají dost všech aktivit kolem svých rodin, dětí, manželů, domácností, domů, bytů, chat, chalup, zahrádek, práce  ... a neustále si vymýšlejí nové a nové akce, jak svojí činorodost a aktivitu uplatnit. 

Z celého patchworkového srdce bychom si přály, aby si Barevné Nitky našly cestičku i k Vám, na patchworku závislým nadšencům a díky Vám oživly a žily si svým bohatým, veselým, barevným životem. 

Za Patchworkový klub při Mateřském centru Barvínek...

Vás zdraví...

Barevné Nitky

sdílet na facebook