Inspirace

Inspirace zachycená v síti

pondělí 13. ledna 2014

Také se vám někdy stává, že prostě nemáte dostatek času na to, usednout k šicímu stroji a tak prostě jen brouzdáte po internetu a svou touhu po tvoření tišíte alespoň tím, že hledáte další inspirace pro vaše tvoření? A říkáte si: tohle bych chtěla zkusit, a tohle je vlastně jednoduhé, tohle bude můj další projekt, a tak podobně?

V síti je možné najít, co se šicích a patchworkových projektů, prakticky cokoliv.

Například návod na šití TAŠTIČEK Z VINILU. Můžete tak ušít praktické průhledné taštičky, kapsičky, etue, aj.

Báječný je také návod na KOŠÍČEK NA PŘÍBORY. Jednoduché a geniální. Krásný fotonávod, který zvládnete i bez znalosti angličtiny.

PATCHWORK - Šití přes papír

sobota 4. ledna 2014

Znáte patchworkovou techniku šití přes papír? Na internetu jsou k nalezení nejrůznější vzory ke stažení zdarma, které pak stačí překreslit na pečící papír, naučit se jednoduchý trik, jak na papír příkládat jednotlivé látky, jak je sezeřávat a opět přikládat, až vám vznikne krásný barevný vzor.

Inspiraci návody, šablony a bloky k šití přes papír můžete najít například na tomto odkazu: ŠITÍ PŘES PAPÍR  Najdete zde naprosto nádherné kousky, hotové ušité bloky, hotové výrobky.

Krásný detailní NÁVOD na šití přes  papír v AJ naleznete třeba na předchozím odkazu.

Na netu je možné najít i nejrůznější videa s návodem na ŠITÍ PŘES PAPÍR. Toto je geniální v tom, že ukazuje práci s pravítkem určeným právě na šití přes papír, tzv. pravítko add-a-quater, které nám po seříznutí přitá onen potřebný přídavek na šev, tedy přesněji čtvrt inch.

Pravítko je zase možné zakoupit v internetovém obchodě Patchowork Lada, kde toto PATCHWORKOVÉ PRAVÍTKO pro šití přes papír (add a quater) můžete zakoupit v různých velikostech.

Pokud Vám nestačí naše odkazy pro inspiraci, pak hledejte v síti následující výrazy.

Klíčová slova: Patchwork, šití přes papír, paper piece, vzor, návod ke stažení, quilt pattern, quilt block, paper piece, tutorial, paper piecing quilts, add a quater ruler